Jak žít s novými nehty?

09.04.2012 16:10

JAK "ŽÍT" S UMĚLÝMI NEHTY ?

Pokud se rozhodnete pro zpevnění čí prodloužení nehtů, odejdete po dvou hodinkách ze salónu s novými nehtíky a přijde otázka - A co dál? Může dělat vše? V žádném případě si nemůžete myslet, že umělým zpevněním nebo prodloužením přírodních nehtů je vše definitivně vyřešené. Jako dřív platí, čím lépe se bude ke svým rukám chovat, tím déle a lépe mi budou nové nehty sloužit.  Takže jak je to tedy s novou rukou?

Prvních pár hodin po modeláži, někdy i celý den budete mít pocit, že jsou vaše nehty těžší, nebo je máte méňe citlivé. Při Vaší první návštěvě nehtového studia doporučujeme tzv. „přirozenou délku nehtů“ - odpovídá přibližně 3-4 mm délky volného okraje - špičky nehtů, zaručuje delší trvanlivost a spokojenost se službou za kterou zaplatíte. Časem, až se "zžíjete" s novými nehtíky, lze postupně prodlužovat délku. Pokud budete trvat na extrémně dlouhých nehtíkách hned napoprvé, samozřejmě i to lze, ale věřte, že některé věci a činnosti se zkrátka budou dělat jinak a než získáte správné návyky, je škoda si olamovat a ničit Vaše nové nehty. Povede to jen k Vaší nespokojenosti.

 


Materiál, který se nanáší na vlastní nehet je vysoce kvalitní, neagresivní umělá hmota. V žádném případě se žádná její složka neuvolňuje do lidského organismu, je šetrná vůči nehtům. Je dobré proto navštívit salon, ve kterém se pracuje s certifikovaným a schváleným materiálem. Pokud Vás přeci jen bude lákat nízká cena, akce, sleva, dobře si to zvažte. Jsou to Vaše ruce a mnohá poškození v důsledku nekvalitních materiálů můžou být i trvalá.

Takže co s novými nehtíky? Je to jednoduché, dělejte vše jak doposud pouze....

 

 

Předpokládáme, že i Vy víte, že umělá hmota se dá neopatrným zacházením poškodit. V našem případě - zlomit. Proto si přečtěte pár následujících tipů z letité zkušenosti žen, které nehtovou modeláž vyzkoušely již před Vámi. Nebuďte smutné, když si na některou naši radu nevzpomenete včas a budete muset přijít na opravu.


Nedělejte věci zbrkle, Vaše pohyby rukou by měly být elegantní ! 

Především si dejte pozor: 

- při velkém úklidu použijte gumové rukavice s bavl. vložkou, např. na mytí okenních rámů

- při razantním ždímání hadru na podlahu, nebo prádla

- na intenzivní tlak na některé nehty opět při úklidu

- naučte se brát veškeré věci plochou prstů (bříšky) a ne špičkami nehtů

- při otevírání a zavírání šuplíků, skříní a dveří, využijte klouby prstů

- při použití kalkulačky - si pomáhejte opět tužkou, nebo klouby prstů

- při vyndavání předmětů z kapes úzkých sukní a kalhot - svléknout a vysypat

- na používání nehtů při obouvání ! – použijte obouvátko, na to bylo vynalezeno 

- při stlaní na převlékání ložního prádla a zasunování jej za matrace - použijte např. pravítko

- u auta na: otevírání dveří, tankování, prudké otáčení volantu, upravování sedadel, otevírání kapoty vozu, údržby auta, odstraňování námrazy, na těžko dostupné předměty v nebezpečných skulinkách, si pomáhejte pevnějšími nástroji, nehet je sice zpevněný ale není to v žádném případě špachtle

- při splachování veřejných toalet, kde chybí klobouček splachovadla, použijte např. rtěnku

na mráz v zimním období - noste dostatečně teplé rukavice, hlavně aby byly dostatečně ochráněny Vaše nehty, bez rukavichmota namrzá a stává se tak křehčí! 

- POZOR v sauně mohou nehty pálit, rychle se zahřejí na teplotu v místnosti

 

Před náročnějšími úkony se raději poraďte s Vaší manikérkou nebo nehtovým designerem na zkrácení délky nehtů, pomůže i několik mm (popř. si zakupte pilník) než se objednávat na zbytečné opravy. 

Nezapomeňte, že nehty neustále rostou, proto se včas objednejte na doplnění po době, kterou Vám doporučí Vaše manikérka. 

Všechna tato upozornění = větší trvanlivost = větší spokojenost