Přirozená krása - P.Shine

24.03.2012 18:35

 

Krásné přirozeně působící nehty – tak to je P.Shine. V následujících řádcích se dozvíte víc.

Odkud P.Shine pochází?

Název P-Shine se zrodil v Japonsku už v roce 1958, ale již před mnoha a mnoha lety tuto metodu používaly v císařském paláci gejši, které si tak zkrášlovaly své nehty. Měly je vždy lesklé a krásné, aniž by používaly jakékoliv laky. Vystačily si pouze s jednoduchým nanášením vosku a leštěním.

Tajemství vosku a pilníčku

Jako první je potřeba vědět, že P-Shine kvalitně provede jen proškolená manikérka. Metoda začíná pečlivým umytím rukou. Nehty následně projdou klasickou manikúrou, to znamená, že se dodatečně upraví délka a tvar nehtů, popřípadě zastřižení kůžičky atd. Pro P-Shine je nutné uhladit povrch nehtů měkkým papírovým pilníčkem. Pokud máte nehty rýhované, použije se o trochu drsnější pilníček. Ohlazené nehty se dále odmastí speciálním odmašťovačem. Na konec zbývá nanést na nehet pomocí leštítka s jelenicovým povrchem včelí vosk s mateří kašičkou a nehet uhladit. Veškeré činnosti spojené s P-Shine by měly probíhat jedním směrem.

Drcené lastury vykouzlí lesk

Lesklosti nehtů se dosáhne tím, že se použijí pudrové prášky z drcených lastur. Ty se musí do nehtu pečlivě zahladit, aby vytvořily souvislou lesklou plochu. „Pudr“ působí zároveň jako ochrana před poškozením a vyživuje. Úplně na závěr stačí kůžičku kolem nehtů ošetřit olejem a je hotovo.
Celý proces trvá asi půl hodiny. Hodně záleží na šikovnosti toho, kdo vám P-Shine provádí. Důležitá je také následná péče. Pravidelně jednou týdně oživte nehty lasturovým pudrem a jednou za dva až tři týdny je zaleštěte voskem.

Lak versus P-Shine

Lak dokáže zpevnit nehty jen tomu, kdo je má zdravé a pevné. U někoho se může dokonce stát, že vlivem působení laku nehty křehnou. P-Shine manikúra nehty zároveň vyživuje, zpevňuje, prokrvuje a podporuje je v dalším růstu.